SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Z okazji Dnia Niepodległości 10 listopada uczniowie klas 1-3 uczcili to święto w Centrum Historii Zajezdnia. Pod opieką przewodnika dzieci poznawały historię Polski. Zajęcia trwały dwie godziny, ale zainteresowane  światem, który był dla nich odległy, młodzi historycy nie nudzili się ani przez chwilę. Wielkie atrakcje wizyty w Zajezdni to fiat 126p należący do członków Solidarności i makieta starego autobusu oraz wyposażenie mieszkań z lat pięćdziesiątych. Dzieci dziwił brak bieżącej wody i toalety w korytarzach. Dla nich spotkanie z czasami dziadków i rodziców to zupełnie nowe doświadczenie.