Najlepszy Matematyk SP

Zapraszamy uczniów klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej EKOLA do wzięcia udziału w konkursie na Najlepszego Matematyka SP.

Kwiecień 2016

Marzec 2016

Luty 2016

Styczeń 2016

Regulamin szkolnego konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Szkoły Podstawowej

Cele konkursu:

• rozwijanie wśród uczniów zainteresowania matematyką;
  • popularyzowanie wiedzy matematycznej;
  • wdrażanie uczniów do samokształcenia i poszerzania swojej wiedzy matematycznej;
  • przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego;
  • samoocena własnych celów i możliwości.

Przebieg konkursu:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół EKOLA. Konkurs składa się z dwóch etapów.

Trwa od  07.01.2016r. do 10.06.2016r. Uczniowie rozwiązują zadania w domu.

• Począwszy od stycznia 2016r. na pierwszym w danym miesiącu kółku matematycznym będzie rozdawana lista zadań konkursowych na dany miesiąc. 5 zadań, każde oceniane w skali od 0 do 5 punktów.
  • Każde zadanie należy rozwiązać na oddzielnej kartce, na której należy również umieścić swoje dane: imię, nazwisko i klasę. Nie trzeba oddawać rozwiązań wszystkich zadań, ale wiąże się to z uzyskaniem mniejszej liczby punktów.
  • Rozwiązane zadania należy oddać do ostatniego piątku danego miesiąca.
  • Po sprawdzeniu zadań będą wywieszane aktualne wyniki każdego z uczestników oraz rozwiązania zadań z minionego miesiąca.
  • Do konkursu można przystąpić w dowolnej chwili, oddając rozwiązania zadań z bieżącej listy. Nie ma obowiązku uczęszczania na kółko matematyczne.
  • W I etapie maksymalnie będzie można zdobyć 125 punktów.
  • Listy zadań i ich rozwiązania będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej EKOLI.

Etap II

Odbędzie się w połowie czerwca 2016r. na terenie szkoły.

Uczniowie otrzymają do rozwiązania zadania testowe za 3, 4 i 5 punktów. Czas trwania konkursu - 90 minut. W II etapie maksymalnie będzie można zdobyć 70 punktów.

Każdy uczeń, który zakwalifikuje się do II etapu konkursu otrzyma celującą ocenę cząstkową wagi 3 z matematyki.

Rozstrzygnięcie konkursu

• Prace sprawdzi i oceni Komisja Konkursu.
  • Ostateczny wynik uczestnika konkursu będzie sumą połowy punktów uzyskanych w I etapie i punktów uzyskanych w II etapie.
  • Dla zwycięzcy przewidziane są nagrody.

Organizator konkursu: Mariola Ryczaj