BOŻE NARODZENIE W SZLACHECKIM DWORZE

Uczniowie klasy 6 pod opieką pani Moniki Kłoczko i pani Agaty Polańskiej 15 grudnia wybrali się do Muzeum Pana Tadeusza, gdzie uczestniczyli w zajęciach „Białe święta. O Bożym Narodzeniu w dworze szlacheckim”. W czasie warsztatów dowiedzieli się, jak przygotowywano się do świąt w dworze szlacheckim, jak wyglądał wigilijny stół i skąd wziął się zwyczaj dekorowania choinki. Mogli także własnoręcznie wykonać niebanalne świąteczne ozdoby – woreczki wypełnione utartymi w moździeżach ziarnami pachnących przypraw. Ciekawe zajęcia zachęciły uczniów do planowania kolejnych wizyt w tym niezwykłym muzeum.